Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
AKTUALNOŚCI:

MENU GŁÓWNE

„Profilaktyka przeciw wykluczeniu”

czwartek, 16 styczeń 2014 19:59 Napisane przez 

„Plakat odnośnie projektu”

 

plakat123

„Profilaktyka przeciw wykluczeniu”

 

Od 1 stycznia do końca października 2014 na obszarze Centrum i osiedla Łabędzia miasta Mikołajki realizowany będzie projekt p.n. „Profilaktyka przeciw wykluczeniu”- Program Rewitalizacji Społecznej obszarów Centrum i os. Łabędzia miasta Mikołajki w ramach działania 1.2 Wsparcie systemowe instytucji pomocy i integracji społecznej, Priorytetu I Zatrudnienie i integracja społeczna Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego realizacja została rozłożona pomiędzy partnerów projektu. Poza Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mikołajkach, który będzie tzw. Liderem, różnorodne działania realizowane będą przez Centrum Kultury „Kłobuk” i Mikołajskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych.
Głównym celem programu jest zminimalizowanie występujących na obszarach Centrum i os. Łabędzia w Mikołajkach problemów społecznych. Grupą docelową będą w szczególności: dzieci w wieku 6-12, młodzieży w wieku 13-19 lat oraz osób starszych w wieku 55+ i osób z obszaru działań pomocy społecznej w wieku 20-55 lat.

 

Przez 10 miesięcy w ramach projektu „Profilaktyka przeciw wykluczeniu” mieszkańcy Centrum i os. Łabędzia będą bezpłatnie korzystać z szeregu świadczeń. Każdy z partnerów ma bogata ofertę dla mieszkańców rewitalizowanego obszaru, m.in.:


- konsultacje doradcy zawodowego i psychologa;
- szkolenia zawodowe wraz ze stażem
- kurs języka niemieckiego.
- dyżur doradców Biura porad Obywatelskich
- konsultacje prawne
- działania animatora z młodzieżą z rewitalizowanego obszaru
- zajęcia na basenie
- kurs tańca
- letnie wyjazdy sportowo – rekreacyjne
- zajęcia fitness
- kurs językowy
- warsztaty fotograficzne
- warsztaty dziennikarskie
- kurs komputerowy
- kurs sztuki ulicznej
- kurs Dj
- kurs garncarstwa i malarstwa
- zajęcia wokalne i teatralne
- spotkania z lekarzami
- gimnastyka lecznicza.

 

Udział w projekcie jest bezpłatny, wszelkie informacje o projekcie można uzyskać w Ośrodku Pomocy
Społecznej, Centrum Kultury „Kłobuk” oraz w Mikołajskim Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw
Lokalnych.

mapka

Obszar I Centrum: Obszar obejmuje teren, w skład którego wchodzą następujące ulice: Warszawska (od skrzyżowania z ul. Mrągowską do wysokości z Mazurskim Parkiem Dziecięcym), Mrągowska (od wysokości Pensjonatu „Dennis” do mostu łączącego jez. Tałty z Mikołajskim), Kolejowa (od mostu łączącego jez. Tałty z Mikołajskim do skrzyżowania z ul. Henryka Dąbrowskiego), plac Kościelny, Henryka Dąbrowskiego (na wysokości od skrzyżowania z ul. Kolejową do granicy z cmentarzem), ul. Papieża Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Wileńską jako cała, natomiast od skrzyżowania z ul. Wileńską do skrzyżowania z ul. Wawrzyńca Prusa nieruchomości po prawej stronie od jeziora Mikołajskiego, ul. Wawrzyńca Prusa, Króla Sielaw, Rybacka, Michała Kajki (do skrzyżowania z ul. Dybowską), Dybowska (od skrzyżowania z Orzyszową do skrzyżowania z Wawrzyńca Prusa), Orzyszowa, Kowalska, Pl. Wolności, 3-Maja, Plac Kościelny, Al. Żeglarska, Okrężna, Aleja Kasztanowa.

 

Obszar II Osiedle Łabędzia: Obszar obejmuje teren, w skład którego wchodzą następujące ulice: Wileńska, Papieża Jana Pawła II (od skrzyżowania z Wileńską do skrzyżowania z Wawrzyńca Prusa nieruchomości po lewej stronie od Kościoła św. Mikołaja i Stadionu, natomiast od skrzyżowania z Wawrzyńca Prusa do ul. Orlej jako cała ulica), ks. J. Popiełuszki, Kwiatowa, T. Kościuszki (od skrzyżowania z Kwiatową do skrzyżowania z ul. Złotych Kłosów), Złotych Kłosów, Ptasia, Bociania, Kormoranów, Czapla, Orla.

Czytany 2413 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 04 maj 2014 20:07
do gory

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach
Mikołajki ul. 11-730 Mikołajki ul. Kolejowa 7
tel./fax. 087 4219065, e-mail: mgops@mikolajki.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 8.00 - 16.00
piątek: 7.00 - 15.00