Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
AKTUALNOŚCI:

MENU GŁÓWNE

EDYCJA PROJEKTU W ROKU 2013

czwartek, 16 styczeń 2014 18:16 Napisane przez 

Projekt systemowy „AKTYWIZACJA, INTEGRACJA, PRACA” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki (poddziałanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej”) oraz samorządu Gminy Mikołajki.  

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, także w 2013 r. podstawowym założeniem odnoszącym się do projektu systemowego na 2013 r. było danie jego uczestnikom (19 osób, w tym 11 kobiet i 8 mężczyzn) maksimum wiedzy (teoretycznej i praktycznej), pozwalającej na zdobycie nowych kwalifikacji, a w konsekwencji na skuteczne poszukiwanie zatrudnienia. Co istotne, projekt 2013 r. skierowany był do ludzi młodych, w wieku 15 – 30 lat. Związane to było w faktem, iż to właśnie młodzi ludzie są tą grupą mieszkańców gminy, która najczęściej podejmuje decyzję o opuszczeniu tego ternu i wyjeździe do dużych ośrodków miejskich. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim brak atrakcyjnych miejsc pracy w gminie, dających tym młodym ludziom szansę na stabilizację ekonomiczno-społeczną. Realizacja projektu, skierowanego do tej właśnie grupy mieszkańców gminy pozwoliła – przynajmniej części z nich – na zdobycie nowych kwalifikacji, szczególnie poszukiwanych tu, na terenie Gminy Mikołajki.

 

W ramach działań projektu, w 2013 r. zostały zrealizowane poniższe szkolenia zawodowe:

 

  1. 1. kurs „KELNER” dla 6 uczestników projektu (3 kobiety i 3 mężczyzn), obejmujący łącznie 90 godz. zajęć teoretycznych i symulacyjnych. Po ich zakończeniu uczestnicy kursu odbędą 3-miesięczny staż zawodowy w Hotelu „Gołębiewski”. Przeprowadzenie stażu w tym jednym z najbardziej renomowanych hoteli w kraju daje szansę jego uczestnikom na zdobycia praktycznych umiejętności pracy w zawodzie kelnera na poziomie, pozwalającym na poszukiwanie zatrudnienia we wszystkich obiektach tego typu tak w regionie jak i w kraju;
  2. 2. szkolenie „SPRZEDAWCA Z OBSŁUGĄ KASY FISKALNEJ” dla 7 osób (4 kobiety i 2 mężczyzn), obejmujące sprzedawca łącznie 128 godz. zajęć teoretycznych (w tym dotyczących pracy z komputerem i bezpośrednią obsługą kas fiskalnych) oraz zajęć praktycznych;
  3. 3. podstawowy kurs jęz. angielskiego dla 13 uczestników projektu (11 kobiet i 8 mężczyzn), w wymiarze 100 godz.
Czytany 1736 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 16 styczeń 2014 18:21

kapital ludzki

                                         

unia

do gory

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mikołajkach
Mikołajki ul. 11-730 Mikołajki ul. Kolejowa 7
tel./fax. 087 4219065, e-mail: mgops@mikolajki.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - środa: 7.00 - 15.00
czwartek: 8.00 - 16.00
piątek: 7.00 - 15.00